Kancelaria w sieci


Obserwuj @gotowicz_pl blogownik Podatki Online


Aktualności

Przekazanie 1% podatku przez emerytów i rencistów bez konieczności wypełniania PIT-37Ustawodawca po wielu latach dostrzegł potrzebę ułatwienia emerytom i rencistom rozliczanych przez organy rentowe procedury przekazywania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego.
 

Do tej pory osoby te, gdy nie korzystały z żadnych ulg podatkowych musiały wypełniać samodzielnie zeznanie roczne PIT-37, co w wielu przypadkach zniechęcało do przekazywania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego.
 

W tej chwili osoby te mogą wypełnić wniosek PIT-OP, na którym podają jedynie swoje dane osobowe oraz numer KRS organizacji, której chcą przekazać 1% swojego podatku, resztę czynności wykona urząd skarbowy.
 

Formularz PIT-OP dotyczący rozliczenia za 2016 rok można złożyć w formie papierowej oraz elektronicznie za pomocą Portalu Podatkowego, aplikacji e-Deklaracje oraz za pośrednictwem bankowości elektronicznej do 2 maja 2017 roku.
 

Od wielu lat nasza Kancelaria pomaga emerytom i rencistom chcącym przekazać 1% podatku dowolnej organizacji pożytku publicznego organizując m.in. dyżury wraz z Polskim Radiem PiK, redakcją Tygodnika Pałuki. Zachęcamy i namawiamy do decydowania o tym na co zostaje przeznaczona chociażby niewielka część naszego podatku. Mamy nadzieję, że dzięki wprowadzeniu PIT-OP więcej starszych osób zdecyduje się na wsparcie organizacji 1% swojego podatku.

 

Michał Wozikowski

Menedżer w Kancelarii

Zamów newsletter

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!Kontakt


Bydgoszcz:
tel. (52) 327 03 09
kom. 509 974 784
sekretariat@gotowicz.pl

Żnin:
tel. (52) 303 14 42
kom. 508 195 138
biuro.znin@gotowicz.plNasza "ofertówka"


katalog reklamowy kancelarii - online

Copyright © 2014 Kancelaria Doradztwa Podatkowego Mariusz Gotowicz. All rights reserved.
INTERNETOWY SERWIS PODATKOWY:ZADAJ PYTANIE DORADCY PODATKOWEMU
BLOGOWNIK PODATKOWY:


Oficjalny blog
Kancelarii Doradztwa Podatkowego
Mariusz Gotowicz