wywiad kancelaria podatki gotowicz

Podejmujesz decyzje biznesowe, przedyskutuj to z doradcą podatkowym

Ostatnie lata w Europie upłynęły pod znakiem walki z ogarniającym gospodarki poszczególnych Krajów Unii kryzysem finansowym. Kryzys obejmował nie tylko finanse publiczne, ale i firmowe.

Polska w zeszłym roku była postrzegana jako „zielona wyspa”, Rząd twierdził, iż się rozwijamy, bo w Kraju nie ma recesji. Pod wpływem informacji medialnych ale i ciężkiej pracy doradców podatkowych przedsiębiorcy przygotowywali się na spowolnienie gospodarcze. Przygotowywali się też na agresywniejsze działania „żołnierzy” fiskusa czyli armii urzędników skarbowych.

To wymagało i niestety nadal wymaga dobrych doradców, a do tej roli najlepiej pasują doradcy podatkowi. Nie dziwi więc, że w minionym roku zyskali ważny status kluczowych partnerów w zarządzaniu podmiotami jak i w zarządzaniu ryzykiem prawnym, finansowym – ryzykiem podatkowym.

Działania Rządu jak i służb skarbowych wskazują, że w 2012 r. ta tendencja się utrzyma, a nawet pogłębi. Mając na uwadze zapowiedzi Rządu, treści zawarte w expose Premiera, ale i codzienną obserwację wskazać trzeba, że w najbliższym okresie każda decyzja winna być wcześniej przedyskutowana z renomowanymi doradcami podatkowymi!

Specjalistyczna prasa, media biznesowe, ale i świat nauki wskazuje, że głos doradców podatkowych, cyt:
„ma bowiem decydujące znaczenie w różnych działaniach firm: od bieżącej obsługi podatkowej poprzez szukanie sposobów optymalizacji podatkowej w rozliczeniach za lata wcześniejsze po doradzanie w bardzo skomplikowanych transakcjach. Wszyscy doradcy podatkowi mogą czerpać z dobrego wizerunku, który ugruntował się w sektorze prywatnym i rozszerza na administrację i sądy. Sędziowie przyznają, że doradcy podatkowi, którzy bronią podatników w sądach, to profesjonalni pełnomocnicy. Są dobrze przygotowani merytorycznie i proceduralnie.” 1

Należy więc zawczasu korzystać z usług doradców podatkowych, na samym początku gdy rodzi się pomysł, aby plany i inicjatywa nie stały się po jakimś czasie problemem, który może ekstremalnie doprowadzić nawet do upadku dziś świetnie działającego przedsiębiorcy.

Kadra naszej Kancelarii ma niestety tego rodzaju negatywne doświadczenia, że dobry pomysł, przerodził się w wyniku splotu różnych okoliczności w poważny problem finansowy i podatkowy. Nadto mając na uwadze wzrost aktywności fiskusa, doradztwo już na samym początku działania nabiera szczególnej roli!

Mariusz Gotowicz
Doradca Podatkowy

1) Cytat pochodzi z Dziennika Gazeta Prawna z 22 marca 2012 r., Doradca podatkowy potrzebny firmie nie tylko w kryzysie, aut. Jadwiga Sztabińska

Newsletter

Bądź na bieżąco