Kancelaria w sieci


Obserwuj @gotowicz_pl blogownik Podatki Online


Aktualności

Urząd Skarbowy wypełni za nas PIT, jeśli do dzisiaj złożymy wniosek PIT-WZPrzypominamy, że jeszcze tylko do dzisiaj tj. 18 kwietnia można składać formularz PIT-WZ.
 

Jest to wniosek przeznaczony dla osób fizycznych, które chcą aby zeznanie roczne za 2016 rok sporządził za nich urząd skarbowy. We wniosku wskazujemy nasze dane oraz dane małżonka, jeżeli chcemy skorzystać ze wspólnego rozliczenia, możemy wskazać również ulgi (rehabilitacyjna, na dzieci), z jakich chcemy skorzystać w zeznaniu rocznym, a także organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku. Podać musimy także nasz adres e-mail, na który urząd prześle nam link z wypełnionym zeznaniem podatkowym.
 

Niestety, wniosek PIT-WZ można złożyć jedynie w formie elektronicznej za pośrednictwem Portalu Podatkowego, systemu e-Deklaracje a także poprzez system bankowości elektronicznej wybranych banków.
 

Po złożeniu wniosku PIT-WZ w ciągu maksymalnie 5 dni otrzymamy na nasz adres poczty elektronicznej link do gotowego zeznania rocznego. Zeznanie możemy zaakceptować, bądź odrzucić do terminu składania PIT za 2016 rok (w tym roku jest to 2 maja). W przypadku, gdy do 2 maja nie zareagujemy w żaden sposób wypełnione przez urząd skarbowy zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane.


Michał Wozikowski

Menedżer w Kancelarii

Zamów newsletter

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!Kontakt


Bydgoszcz:
tel. (52) 327 03 09
kom. 509 974 784
sekretariat@gotowicz.pl

Żnin:
tel. (52) 303 14 42
kom. 508 195 138
biuro.znin@gotowicz.plNasza "ofertówka"


katalog reklamowy kancelarii - online

Copyright © 2014 Kancelaria Doradztwa Podatkowego Mariusz Gotowicz. All rights reserved.
INTERNETOWY SERWIS PODATKOWY:ZADAJ PYTANIE DORADCY PODATKOWEMU
BLOGOWNIK PODATKOWY:


Oficjalny blog
Kancelarii Doradztwa Podatkowego
Mariusz Gotowicz